Umożliwiają bezpieczne i szybkie odmłodzenie. Działanie wypełniaczy polega na wygładzeniu zmarszczek-stają się one praktycznie niewidoczne. To odróżnia wypełniacze od botoksu, który rozluźnia mięśnie znajdujące się pod zmarszczkami na skórze. Wypełniacze stosowane są również w celu modelowania i zwiększenia objętości np. policzków, brody, skroni, ust, korekty doliny łez i podkrążonych oczu, leczenia blizn potrądzikowych czy lipoatrofii związanej z HIV. Umożliwiają przywrócenie młodzieńczego, zdrowego wyglądu i promiennej gładkiej cery.
Większość wypełniaczy umożliwia spłycenie zmarszczek i bruzd w ok. 30 minut. Efekty zabiegu utrzymują się od 4 miesięcy do ponad roku.
Przed zabiegiem ważne jest odpowiednie dobranie wypełniacza. Każdy z nich umożliwia uzyskanie nieco innego efektu i cechuje się innym czasem działania.
Według badań regularne iniekcje kwasu hialuronowego mogą pobudzać organizm do produkcji kolagenu. Skutkuje to zmniejszeniem widoczności zmarszczek. W tym zabiegu można wykorzystać również enzym — hialuronidazy, w celu rozpuszczenia kwasu hialuronowego przy niepożądanych efektach.
Efekty utrzymują się od kilku miesięcy do nawet 2 lat.
Skutki uboczne: zaczerwienienie, obrzęk, siniaki w miejscu iniekcji. Zdarza się, że preparat widoczny jest w postaci podskórnych grudek, które zwykle z czasem same znikają.
Przykładowe preparaty na bazie kwasu hialuronowego: Restylane, Prevelle, Juvederm, Stylage, Teosyal, Neauvia, HylaForm.
To substancje, które naturalnie nie występują w organizmie człowieka. Zaletą syntetycznych wypełniaczy jest dłuższy okres utrzymania efektu.
Skutki uboczne: zaczerwienienie, obrzęk, siniaki w miejscu iniekcji.
Przykładowe preparaty: Bellafill, Radiesse, Sculptra.
Zapewnia subtelne efekty, które utrzymują się przez stosunkowo krótki czas niż w przypadku pozostałych wypełniaczy.
Możliwe skutki uboczne: reakcje alergiczne, zaczerwienienie, siniaki w miejscu wstrzyknięcia preparatu.
Przykładowe preparaty: Cosmoderm, Fibrel, Zyderm, Zyplast, Evolence.
Najczęściej wykorzystuje się tkankę tłuszczową. Tłuszcz z ud, pośladków lub brzucha klienta jest usuwany, a następnie odpowiednio opracowywany i wstrzykiwany w pożądane miejsce. Obie czynności mogą być zrealizowane podczas 1 zabiegu. Zaletą zabiegu jest możliwość pozbycia się tkanki tłuszczowej z niechcianych miejsc i poprawienie wyglądu wybranych partii twarzy. Efekty są krótkotrwałe i konieczne może być wykonanie kilku sesji. Inne często stosowane wypełniacze autologiczne to czynniki wzrostu pozyskane od klienta i zatężone w procesie wirowania. To tzw. wampirzy lifting. Efekty utrzymują się przez 12-18 miesięcy.
Stosowanie czynników wzrostu jest bezpieczne, ponieważ krew pochodzi od klienta, co skutkuje niskim ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej.
Postępowanie po zabiegu
Przez ok. 24 h po wstrzyknięciu wypełniacza należy unikać intensywnej aktywności fizycznej, ograniczyć ekspozycję skóry na słońce oraz stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym minimum SPF25.
Aby zmniejszyć ból, można stosować zimne okłady. Nie należy masować ani dotykać miejsc poddanych zabiegowi przez 24 h, aby uniknąć przemieszczania się preparatu. W przypadku pojawienia się siniaków należy przyłożyć ciepły, wilgotny okład. Po zabiegu mogą wystąpić błękitne przebarwienia, które utrzymują się do kilku miesięcy.
Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!