Botoks — Toksyna botulinowa

24 marca 2022

Botoks z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie powoduje zamrożenia mimiki twarzy.

Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni, które są powiązane z liniami wyrazu twarzy. Preparat wstrzykiwany jest w kilka miejsc na twarzy przy użyciu jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Substancja działa jedynie w obrębie mięśni, do których została wstrzyknięta, dlatego zapobiega skurczowi tych mięśni i marszczeniu się skóry, powodując tym samym rozluźnienie mięśnia i znajdującej się nad nimi skóry. Toksyna botulinowa zaczyna działać po około 4-12 dniach od zabiegu. Efekt u każdego pacjenta utrzymuje się różnie, w zależności od szybkości metabolizowania botuliny oraz wystawiania miejsca iniekcji  na czynniki cieplne. Zabieg nie wymaga znieczulenia, a bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych aktywności.

 

Postępowanie przed i po zabiegu

W celu uniknięcia ryzyka wystąpienia efektów niepożądanych na około 10 dni przed zabiegiem należy odstawić witaminę E, suplementy witaminowe, leki przeciwzapalne i zioła typu dziurawiec. Przed zabiegiem, jak i po jego zakończeniu zabrania się spożywania alkoholu.

Po zabiegu przez min. 4 h nie powinno się schylać, dźwigać oraz masować miejsc poddanych zabiegowi. Należy również unikać sauny i solarium.

Umów Wizytę

Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

    lub Rezerwuj online na Booksy