Laserowy resurfacing twarzy

17 lutego 2022

Resurfacing twarzy to ciekawa alternatywa botoksu i liftingu twarzy. To zabieg w pełni bezpieczny i małoinwazyjny. Polega na usuwaniu wierzchniej warstwy skóry za pomocą lasera-IQ, który emituje wiele mikroskopijnych wiązek. Mają one wpływ na skórę poprzez efekt termiczny. W miejscach, do których dociera wiązka lasera, dochodzi do odparowania naskórka i części skóry właściwej. W efekcie, czego tworzą się mikrokolumny uszkodzeń, pomiędzy którymi skóra pozostaje nieuszkodzona, a to znacząco wpływa na proces rekonwalescencji i stymulację produkcji elastyny i kolagenu. Po wykonaniu zabiegu skóra często jest zaczerwieniona i obrzęknięta, następnie mogą pojawić się małe strupki.

Laserowy resurfacing twarzy umożliwia poprawę elastyczności skóry, zmianę jej kolorytu, redukcję zmarszczek i przebarwień oraz zmniejszenie widoczności blizn i bruzd.

Przygotowanie i postępowanie po zabiegu

Do zabiegu resurfacingu twarzy należy się odpowiednio przygotować. Na miesiąc przed zabiegiem należy:

  • odstawić preparaty z retinolem, izotretynoiną oraz innymi pochodnymi witaminy A
  • unikać wykonywania głębokich peelingów, czy mikrodermabrazji
  • zrezygnować z opalania, oraz kosmetyków z witaminą C lub kwasami.

Ponadto na tydzień przed zabiegiem powinno się unikać preparatów z dziurawcem i nagietkiem.

Rekonwalescencja po resurfacingu twarzy trwa około 2 dni. Jednak przez tydzień po zabiegu należy unikać czynności, które przyczyniają się do przegrzania i przekrwienia skóry np. wysiłek fizyczny, gorąca kąpiel, alkohol. Makijaż można wykonać najwcześniej po upływie doby od zabiegu.

Umów Wizytę

Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

    lub Rezerwuj online na Booksy