Laserowe usuwanie przebarwień

17 lutego 2022

Zabieg poprzedza dokładny demakijaż oraz przywrócenie odpowiedniego PH skóry w obszarze zabiegowym. Następnie do skóry przykładany jest laser. Przesuwając po skórze głowicę, naświetlany jest obszar, na którym występuje przebarwienie. Emitowana wiązka laserowa jest pochłaniania przez chromofor skóry. W następstwie dochodzi do procesu fototermolizy. Na skutek, czego melanina (barwnik skumulowany w przebarwieniu) zostaje wyparta. Ze względu na to, że podczas zabiegu dochodzi do zniszczenia zbędnych komórek, organizm potrzebuje czasu na oczyszczenie się z termolizowanych melanocytów (zbędnych tkanek). Przebarwienia w tym czasie mogą być bardziej widoczne, zanim się złuszczą, jednak przez ok. 2 tygodnie od zabiegu będą zanikać. Emisja wiązki laserowej odczuwana jest jako delikatnie szczypanie. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatne mrowienie skóry.

Efekty laserowego usuwania przebarwień można ocenić po ok. 2 tygodniach. Zabieg umożliwia redukcję przebarwień na twarzy i ciele oraz wyrównanie kolorytu skóry. Rekomendujemy wykonanie serii 2-3 zabiegów powtarzanych co miesiąc.

 

Postępowanie po zabiegu laserowego usuwania przebarwień

Po zabiegu warto zastosować się do poniższych zaleceń:

  • rezygnacja z opalania na ok. 3-4 tygodnie
  • unikanie kosmetyków na bazie mydeł i alkoholu
  • rezygnacja z peelingów i kremów z kwasami owocowymi, pochodnych witaminy A (retionolu)
  • stosowanie kremów z najwyższą ochroną UV.

Umów Wizytę

Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

    lub Rezerwuj online na Booksy