Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

17 lutego 2022

Zabieg laserowy umożliwia błyskawiczne usunięcie niechcianego makijażu permanentnego lub tatuażu. Każdy zabieg poprzedzony jest indywidualną konsultację. Podczas zabiegu wysłana przez laser wiązka światła jest pochłaniana przez barwnik zawarty w tatuażu lub makijażu, zamieniając go w energię kinetyczną. Na skutek tego wewnątrz cząsteczki barwnika dochodzi do gwałtownego wzrostu ciśnienia i rozsadzenia jej od środka. Barwnik rozpada się na mikroskopijne elementy i z łatwością jest wydalany przez organizm.

Zabieg dla większości osób jest bezbolesny. Może powodować lekkie pieczenie naskórka. Aby zapobiec jego przegrzaniu, stosuje się sposoby na ochłodzenie skóry. W przypadku niskiego progu bólu można zdecydować się na miejscowe znieczulenie. Po usuwaniu tatuaży i makijażu permanentnego mogą wystąpić zaczerwienienia lub strupki.

 

Przygotowanie i postępowanie po zabiegu

Zabieg nie wymaga dodatkowego przygotowania ani rekonwalescencji.

Bezpośrednio przed zabiegiem warto unikać opalania, długich kąpieli i stosowania inwazyjnych kosmetyków w obszarze zabiegowym.

Po zabiegu należy chronić skórę przed słońcem. W tym okresie nie należy także używać samoopalaczy.

Umów Wizytę

Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

    lub Rezerwuj online na Booksy