Mezoterapia mikroigłowa DermaPen

17 lutego 2022

Mezoterapia mikroigłowa DermaPen to zabieg, który wykorzystuje naturalne mechanizmy regeneracji i odnowy organizmu. Umożliwia poprawę wyglądu cery, zmniejszenie widoczności blizn i drobnych zmarszczek. Po zabiegu cera jest odżywiona, gładka i rozświetlona.

Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest przy użyciu precyzyjnego aparatu do zabiegów odnowy skory DermaPen. To aparat, który wykorzystuje mikromechanikę. Wykonuje w skórze kilka tysięcy mikrokanalików podczas każdej sekundy zabiegu, a w następstwie inicjuje jej odbudowę. Mezoterapia mikroigłowa wykorzystywana jest w celu leczenia przebarwień, blizn (potrądzikowych, po zabiegach chirurgicznych) oraz odnowy skóry.

Podczas mezoterapii mikroigłowej DermaPen może być odczuwane delikatne szczypanie, pieczenie i kłucie. U osób wrażliwych na ból można zastosować znieczulenie kremem. Po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej zabezpieczamy miejsce zabiegowe regenerującym preparatem ochronnym. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Następnie mogą pojawiać się strupki, które odpadną po kilku dniach. Nie należy ich zdrapywać.

Przygotowanie i zalecenia po zabiegu

Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z głębokich peelingów i mikrodermabrazji oraz stosowania preparatów izotretynoiny, retinolu i innych pochodnych witaminy A.

Pełna rekonwalescencja po zabiegu trwa ok. 7 dni. Do aktywności zawodowej można wrócić zazwyczaj już po 2 dniach. Zalecamy rezygnację z makijażu na dobę po zabiegu. Przez 7 dni rekomendujemy unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, gorących kąpieli i alkoholu. Po mezoterapii mikroigłowej warto przez tydzień stosować preparaty ochronne wspierające regenerację np. Cicalfate, Zinalfat, Cicaplast. Fotoprotekcja SPF 50 konieczna jest przez miesiąc po zabiegu.

Umów Wizytę

Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

    lub Rezerwuj online na Booksy