Mezoterapia igłowa

17 lutego 2022

Mezoterapia igłowa to zabieg, który można przeprowadzać na różnych obszarach ciała. Najczęściej wykonuje się go na twarzy, szyi i dekolcie.

Zabieg polega na wykonywaniu nakłuć na powierzchownej warstwie skóry za pomocą cienkiej igły. Do komórek wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany preparat zawierający np. kwas hialuronowy, połączenie kwasu hialuronowego z koktajlem witaminowym, solami nieorganicznymi, kofeiną czy śladowymi pierwiastkami. Nakłucie jest mało bolesne, jednakże ok. 30 min przed planowanym zabiegiem osoby wrażliwe mogą skorzystać dodatkowo ze znieczulenia miejscowego specjalnym kremem. Po zabiegu skóra jest zabezpieczona odpowiednim kremem ochronnym z filtrem.

W efekcie mezoterapii igłowej skóra staje się widocznie jędrniejsza, wygładzona i dotleniona. Zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu. Największą skuteczność zapewnia przeprowadzenie serii zabiegów mezoterapii igłowej. Ich częstotliwość powinna być dostosowana do kondycji skóry i zamierzonego efektu. 

Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być lekkie zaczerwienienia, siniaki, które znikają po kilku dniach.

Postępowanie przed i po zabiegu

Przed zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium i sauny.
Po zabiegu przez kilka dni należy unikać opalania obszaru zabiegowego oraz stosować preparaty ochronne z filtrem. Dodatkowo warto realizować standardową pielęgnację polegającą na nawilżeniu.

Umów Wizytę

Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

    lub Rezerwuj online na Booksy