Kriolipoliza

02 marca 2022

Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg, który skutecznie redukuje tkankę tłuszczową poprzez jej miejscowe zamrażanie. Zabieg może być wykonywany na wszystkie części ciała: brzuch, pośladki, uda i ramiona. 

Podczas zabiegu specjalna głowica przykładana jest do konkretnej partii ciała, gdzie stopniowo zasysa skórę i schładza ją. Zabieg nie jest bolesny, przez pierwsze kilka minut może być odczuwalny lekki dyskomfort. Po wykonanym zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona (efekt szybko znika) oraz mogą pojawić się siniaki. Przed wykorzystaniem głowicy na miejsce poddawane zabiegowi nakładany jest specjalny żel. Co ważne urządzenie umożliwia indywidualne dostosowanie temperatury do każdej osoby, w zależności od budowy ciała i oczekiwanych efektów. Podczas zabiegu dochodzi do rozpadu komórek tłuszczowych bez uszkodzenia otaczających ich tkanek. Wynika to z faktu, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na niską temperaturę.

Efektem zabiegu kriolipolizy jest utrata 25-45% grubości warstwy tłuszczu. Pierwsze efekty widoczne są już po upływie 2 tygodni, jednak na pełny rezultat należy czekać do 6 tygodni. Po tym okresie zabieg może być powtórzony w razie potrzeby. Zazwyczaj, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty, na poszczególne partie ciała wykonuje się od 2 do 3 zabiegów. Podczas takiej serii możemy zgubić nawet 5-7 cm.

 

Zalecenia przed zabiegiem

Przed zabiegiem rekomendujemy rezygnację z peelingów (nawet na 2 tygodnie przed planowaną wizytą), solarium i opalania (na kilka dni przed zabiegiem). Warto przed kriolipolizą ograniczyć również kąpiele w słonej wodzie oraz zwiększyć ilość przyjmowanych płynów. W celu uniknięcia obciążenia wątroby po zabiegu lepiej zrezygnować na pewien czas ze spożywania tłustych i ciężkostrawnych potraw.

Umów Wizytę

Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

    lub Rezerwuj online na Booksy