Karboksyterapia

17 lutego 2022

Karboksyterapia to nieinwazyjny i skuteczny zabieg likwidacji nagromadzonej tkanki tłuszczowej, obrzęków i cellulitu. Zabieg umożliwia poprawę wyglądu i kondycji skóry.

Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Substancja jest precyzyjnie odmierzona, a kiedy zaczyna rozchodzić się w tkankach, doprowadza do rozszerzenia naczyń krwionośnych. W efekcie zwiększa się przepływ krwi razem ze składnikami odżywczymi, co wpływa na poprawę mikrokrążenia, odnowę komórek i silne dotlenienie skóry. Organizm na iniekcję dwutlenku węgla reaguje kontrolowanym stanem zapalnym, który stymuluje produkcję kolagenu. Dzięki temu obrzęki zostają wyeliminowanie i dochodzi do efektu odmłodzenia. Zabieg nie jest bolesny, odczuwalne są jedynie chwilowe mrowienia i delikatne rozpieranie.

Karboksyterapia to dobre uzupełnienie innych zabiegów kosmetycznych i medycznych terapii. 

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, wykonuje się serię 5-10 zabiegów. Ich liczba zależy od indywidualnych predyspozycji. Zabiegi przeprowadzane są w odstępach 4-7 dni w przypadku redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, natomiast w celu rewitalizacji skóry zabiegi wykonuje się co 14-21 dni.

Umów Wizytę

Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

    lub Rezerwuj online na Booksy