Radiofrekwencja mikroigłowa to małoinwazyjny zabieg łączący dwie techniki: radiofrekwencję i mikronakłuwanie. To skuteczna metoda stosowana w medycynie estetycznej, która umożliwia m.in. zwiększenie napięcia skóry i redukcję rozstępów.
Podczas zabiegu używana jest głowica wyposażona w 64 mikroigły powlekane złotem, które emitują promieniowanie elektromagnetyczne. Zabieg polega na wprowadzeniu ich na odpowiednią głębokość skóry (0,25 do 3,5 mm), a następnie wyzwoleniu promieniowania elektromagnetycznego z głowicy. Wytworzona energia dociera w głąb skóry, nagrzewając tkanki, wskutek czego dochodzi do częściowego uszkodzenia struktury skóry. To zdarzenie stymuluje proces regeneracji i powstawania nowej tkanki o prawidłowej budowie. Przed zabiegiem skórę znieczula się kremem, a po zakończonym zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej nakładane jest serum rewitalizujące o właściwościach przyspieszających odbudowę tkanek. Wykorzystanie mikroigieł umożliwia precyzyjne przewodzenie ciepła w głąb skóry, dzięki czemu każda warstwa skóry poddana zabiegowi jest równomiernie ogrzewana. To znacząca różnica pomiędzy radiofrekwencją mikroigłową a klasycznym laserem, gdzie promieniowanie emitowane na zewnątrz skóry, przechodząc przez kolejne warstwy, ulega osłabieniu, przez co tkanki nie są równomiernie ogrzewane.
Czas trwania zabiegu, to jak głęboko i z jaką energią zadziałamy na tkankę, zależy od obszaru, nad którym pracujemy. Podczas radiofrekwencji mikroigłowej działamy na skórę temperaturą 45-60 stopni Celsjusza. Niższa temperatura nie uruchamia procesów regeneracji, natomiast wyższa może doprowadzić do zwęglenia tkanek.
Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona oraz posiada niewielkie ślady nakłuwania.
Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Skóra jest bardziej elastyczna i jędrna. Na pełen efekt należy poczekać kilka tygodni, podczas których w skórze będą zachodzić procesy tworzenia nowego kolagenu, skręcania i zagęszczania się włókien oraz powstawania pomiędzy nimi nowych połączeń.
Skutkuje to zwiększeniem napięcia i sprężystości skóry oraz zmniejszeniem widoczności rozstępów.
Radiofrekwencja mikroigłowa — termolifting umożliwia również:
Radiofrekwencję mikroigłową wykonuje się w seriach 3-8 zabiegów co 2-3 tygodnie. Zabieg może być przeprowadzany przez cały rok. Dzięki temu radiofrekwencja mikroigłowa osiąga przewagę nad zabiegami z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, które wykonuje się tylko w okresie od jesieni do wiosny, ze względu na silne promieniowanie słoneczne w porze letniej. Drugim czynnikiem decydującym na korzyść radiofrekwencji jest fakt, że zabieg nie powoduje wysięku krwi, złuszczenia ani zmiany kolorytu skóry.
Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!