Fotoodmładzanie laserowe twarzy

17 lutego 2022

Fotoodmładzanie laserowe to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg rewitalizujący, który przywraca naturalną zdolność skóry do autonaprawy. Przed zabiegiem fotoodmładzania laserowego konieczna jest konsultacja, w ramach której zostaną dobrane odpowiednie parametry naświetlania. Światło emitowane przez laser umożliwia biostymulację tkanek. Skutkuje to przegrzaniem skóry, które doprowadza do przebudowy i skracania włókien kolagenowych i elastynowych. Mikrouszkodzenia, które wywołuje laser, pobudzają funkcję regeneracyjne skóry. Po zabiegu na twarz nakładamy maskę łagodzącą.

Zabieg fotoodmładzania może być wykonywany przy użyciu lasera emitującego światło o jednej długości fali lub kilku fal o różnej długości. Umożliwia to likwidację wielu efektów fotostarzenia jednocześnie np. jeden zakres fal zamyka naczynka, drugi likwiduje przebarwienia, a trzeci pobudza produkcję kolagenu. Efektem fotoodmładzania laserowego jest poprawa napięcia i jędrności skóry, a w rezultacie odmłodzenie jej wyglądu. Zabieg umożliwia zamykanie nadmiernie rozszerzonych porów, usuwanie przebarwień oraz redukcję rozszerzonych naczyń krwionośnych w przypadku cery naczynkowej.

W celu osiągnięcia najlepszych efektów rekomendujemy poddanie się około 5 zabiegom w okresie od 4 do 6 tygodni. Efekty widoczne będą już po 1 zabiegu.

W trakcie zabiegu fotoodmładzania laserowego może być odczuwalne delikatnie pieczenie skóry. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Uzależnione jest to od rodzaju cery i intensywności światła podczas zabiegu. Rumień twarzy utrzymuje się do kilkunastu minut.

 

Postępowanie po zabiegu

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Po laserowym fotoodmładzaniu w pierwszych dniach zalecamy ograniczenie makijażu. W tym czasie nie wolno opalać się w solarium, używać sauny, doprowadzać do nadmiernego wysiłku fizycznego, a także używać kosmetyków zawierających w składzie alkohol.

Miejsce poddane zabiegowi powinno być zabezpieczane kremem z wysokim filtrem.

Umów Wizytę

Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

    lub Rezerwuj online na Booksy