Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie dwóch zabiegów — mezoterapii mikroigłowej oraz radiofrekwencji.
Zabieg polega na nakłuciu skóry cienkimi igłami (o grubości od 0,5 do 3,5 mm) oraz emisji fali radiowej, która nagrzewa tkankę wokół nich. Mikronakłucia w kontrolowany sposób pobudzają skórę, co stymuluje procesy naprawcze, które poprawiają wygląd i kondycję skóry. Natomiast fale radiowe, które podgrzewają temperaturę wewnątrz tkankową, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Energia cieplna podczas zabiegu rozprowadzana jest w skórze właściwej na głębokości odpowiadającej długością igieł. W niewielkim stopniu oddziałuje ona na naskórek.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest obarczony niewielkim ryzykiem skutków ubocznych, ponieważ cała energia rozchodzi się wewnątrz skóry właściwej, działając na włókna kolagenowe. Podczas zabiegu istotną rolę odgrywa funkcja VACUM. To głowica, która lekko zasysa fałd skóry, dzięki czemu umożliwia precyzyjne dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz gwarantuje równomierne nakłuwanie.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej umożliwia:
Efekty zabiegu są długotrwałe. Liczba potrzebnych zabiegów ustalana jest indywidualnie na podstawie diagnozy, kondycji skóry oraz rodzaju problemu. Zazwyczaj rekomendujemy serię 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępie jednego miesiąca.
Przygotowanie i postępowanie po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej
W dniu zabiegu należy wymienić ręcznik i poszewkę na poduszkę na czyste i świeże.
Po zabiegu zaleca się przez 2-3 dni nie stosować kosmetyków drażniących skórę. Warto natomiast używać kosmetyki z witaminą C i filtrami UV. Ważna jest również suplementacja witaminy C, która przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Przez okres około 4 tygodni po zabiegu nie należy wykonywać zabiegów złuszczających oraz zabiegów z zakresu chirurgii i medycyny estetycznej.
Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!