Plasma Complex

17 lutego 2022

Plasma Complex opiera się na synergii działania dwóch frakcji fibryny bogatopłytkowej, dzięki czemu kompleksowo i długofalowo oddziałuje zarówno na naskórek jak i skórę właściwą. To bezpieczny zabieg, ponieważ opiera się na wykorzystaniu substancji pozyskanych od klienta. 

Fibryna bogatopłytkowa to trójwymiarowa struktura, składająca się z fibryny komórkowej I-PRF rozpostartej na matrycy fibryny strukturalnej S-PRF. W tej przestrzeni zawieszone są nieaktywne, funkcjonalne, nienaruszone płytki krwi, krwinki białe i mezenchymalne komórki macierzyste w niezwykle wysokich stężeniach. Wskazane elementy współdziałają ze sobą, aby doprowadzić do długotrwałej stymulacji płytek krwi, do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz skutecznego kierowania migracją mezenchymalnych komórek macierzystych w miejsca wymagające odbudowy lub przebudowy wykorzystując przy tym naturalne dla organizmu procesy.

 

 Plasma Complex składa się z 3 etapów.

Etap 1: stymulacja

Komórki naczyń krwionośnych, naskórka i fibroblasty są pobudzane do rozmnażania się i równomiernego rozprzestrzeniania na fibrynowej macierzy, co skutkuje wzmożoną syntezą białek strukturalnych i kolagenu.

Etap 2: regeneracja

Nowo powstały kolagen i naczynia krwionośne włączają się w proces przebudowy tkanki skórnej za pomocą poprawy jej sprężystości i utlenowania.

Etap 3: odnowienie

W tym etapie prawidłowo kształtuje się struktura tkanki skórnej poprzez jej właściwe odżywienie i napięcie.

 

Zabieg plasma Complex powoduje wygładzenie zmarszczek, poprawę napięcia i gęstości skóry oraz wpływa na regenerację naskórka i skóry właściwej. 

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które znikną do 2-3 dni. 

Miejscowa tkliwość jeśli wystąpi, ustępuje po 24 godzinach. Ślady po wkłuciach nie są najczęściej widoczne. Zasinienia jeśli wystąpią, utrzymują się do kilku dni i można je zakamuflować makijażem.

Umów Wizytę

Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!

    lub Rezerwuj online na Booksy