Zabieg poprzedza dokładny demakijaż oraz przywrócenie odpowiedniego PH skóry w obszarze zabiegowym. Następnie do skóry przykładany jest laser. Przesuwając po skórze głowicę, naświetlany jest obszar, na którym występuje przebarwienie. Emitowana wiązka laserowa jest pochłaniania przez chromofor skóry. W następstwie dochodzi do procesu fototermolizy. Na skutek, czego melanina (barwnik skumulowany w przebarwieniu) zostaje wyparta. Ze względu na to, że podczas zabiegu dochodzi do zniszczenia zbędnych komórek, organizm potrzebuje czasu na oczyszczenie się z termolizowanych melanocytów (zbędnych tkanek). Przebarwienia w tym czasie mogą być bardziej widoczne, zanim się złuszczą, jednak przez ok. 2 tygodnie od zabiegu będą zanikać. Emisja wiązki laserowej odczuwana jest jako delikatnie szczypanie. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatne mrowienie skóry.
Efekty laserowego usuwania przebarwień można ocenić po ok. 2 tygodniach. Zabieg umożliwia redukcję przebarwień na twarzy i ciele oraz wyrównanie kolorytu skóry. Rekomendujemy wykonanie serii 2-3 zabiegów powtarzanych co miesiąc.
Postępowanie po zabiegu laserowego usuwania przebarwień
Po zabiegu warto zastosować się do poniższych zaleceń:
od 20 minut do 1 godziny
Zabieg laserowy umożliwia błyskawiczne usunięcie niechcianego makijażu permanentnego lub tatuażu. Każdy zabieg poprzedzony jest indywidualną konsultację. Podczas zabiegu wysłana przez laser wiązka światła jest pochłaniana przez barwnik zawarty w tatuażu lub makijażu, zamieniając go w energię kinetyczną. Na skutek tego wewnątrz cząsteczki barwnika dochodzi do gwałtownego wzrostu ciśnienia i rozsadzenia jej od środka. Barwnik rozpada się na mikroskopijne elementy i z łatwością jest wydalany przez organizm.
Zabieg dla większości osób jest bezbolesny. Może powodować lekkie pieczenie naskórka. Aby zapobiec jego przegrzaniu, stosuje się sposoby na ochłodzenie skóry. W przypadku niskiego progu bólu można zdecydować się na miejscowe znieczulenie. Po usuwaniu tatuaży i makijażu permanentnego mogą wystąpić zaczerwienienia lub strupki.
Przygotowanie i postępowanie po zabiegu
Zabieg nie wymaga dodatkowego przygotowania ani rekonwalescencji.
Bezpośrednio przed zabiegiem warto unikać opalania, długich kąpieli i stosowania inwazyjnych kosmetyków w obszarze zabiegowym.
Po zabiegu należy chronić skórę przed słońcem. W tym okresie nie należy także używać samoopalaczy.
Chęć usunięcia niechcianego tatuażu lub makijażu permanentnego.
od 30 minut do 1 godziny
Elektrokoagulacja jest zabiegiem wykorzystującym prąd elektryczny. Stosuje się ją w celu usunięcia rozszerzonych naczynek krwionośnych, rubinków czy włókniaków. Przy pomocy elektrod bądź specjalnej igły emitującej prąd doprowadza się do kontrolowanego ścinania białka w tkankach. Zniszczone ściany naczyń krwionośnych zostają wchłonięte przez układ krwionośny i limfatyczny, a następnie usunięte z organizmu.
Najczęściej przeprowadza się od 1 do 2 zabiegów. Ewentualne powtórzenie wykonuje się po 4 tygodniach.
Postępowanie po zabiegu:
zasuszanie okolicy pozabiegowej
nie wolno zdrapywać powstałego strupka
nie powinno się wykonywać makijażu do 24 godzin po zabiegu
zaleca się unikanie sauny, basenów i długiego zamaczania okolic poddanych elektrokoagulcji do czasu zaleczenia skóry
od 20 minut
Peeling chemiczny to zabieg charakteryzujący się niewielką inwazyjnością. To alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Efekty peelingu chemicznego są dostrzegalne po upływie krótkiego czasu od wykonania zabiegu. W celu osiągnięcia satysfakcjonujących efektów warto wykonać serię zabiegów.
Po zabiegu skóra jest głęboko oczyszczona i wygładzona. Peeling umożliwia przywrócenie jędrności skóry, zmniejszenie widoczności blizn, redukcję przebarwień. Peeling chemiczny to skuteczna forma wsparcia w leczeniu trądziku.
Przygotowanie do zabiegu
Na 7 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z depilacji oraz stosowania retinoidów.
ok. 1 godziny
FRIZMI to nowoczesna aparatura kosmetyczna, która dzięki wykorzystaniu różnic w generowanej temperaturze oraz technologię EMS pozwala na profilowanie twarzy.
W naszej aparaturze wykorzystano metodę działania opartą o EMS CRIO LIFTONIT, która w rozbudowany sposób pozwala na oczyszczanie i ujędrnianie wiotkiej skóry, lifting twarzy oraz trening jej mięśni, jak również przeprowadzenie zabiegu lipolizy punktowej.
Zabieg pozwala na: odmłodzenie i poprawę kondycji skóry oraz absorbcje składników aktywnych w jej głąb. Stosując urządzenie FRIZMI możemy przeprowadzić trening mięśni twarzy i jej antropologiczne profilowanie. Oficjalna premiera urządzenia miała miejsce podczas wrześniowej edycji Kongresu i Targów Beauty Forum.
Efekty zabiegu:
Działanie:
ok. 30 minut
Fotoodmładzanie z wykorzystaniem lampy ledowej to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg kosmetyczny umożliwiający poprawę stanu skóry.
W czasie zabiegu fotoodmładzania led emitowane są różnokolorowe światła pozytywnie wpływające na skórę:
Czerwone światło przenika przez skórę na głębokość 8-10 mm. Odpowiada za syntezę kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, dzięki czemu wpływa na poprawę elastyczności skóry, przyspiesza rekonwalescencję oraz wzmacnia efekty inwazyjnych zabiegów (np. laserowych, mezoterapii, peelingu, mikrodermabrazji czy makijażu permanentnego).
Umożliwia zabijanie beztlenowych bakterii trądziku bez naruszania tkanek skóry. Dobrze radzi sobie z redukcją stanów zapalnych i zapobiega powstawaniu wyprysków. Niebieskie światło led umożliwia przyspieszenie naturalnego procesu gojenia naskórka oraz zapobiega zakażeniom i powstawaniu blizn.
To mieszane światło, które skutecznie wspiera leczenie trądziku i blizn potrądzikowych.
Zabieg fotoodmładzania led może powodować delikatne wysuszenie skóry. Dlatego ważne jest, aby pomiędzy sesjami stosować kurację głęboko nawilżające. Fotoodmładzanie led przeprowadzone w kilku sesjach w widoczny sposób redukuje rozszerzone pory i niweluje zmarszczki. Natomiast skóra z widocznymi nierównościami ulega znacznej poprawie. Warto podkreślić, że osiągnięcie spektakularnych efektów możliwe jest bez zdzierania wierzchnich warstw naskórka, co stanowi przeciwieństwo do zabiegów mezoterapeutycznych.
Zabieg fotoodmładzania led można stosować jako uzupełnienie zabiegu laserowego zamykania zmian naczyniowych. Podczas zabiegu jedna długość fali wpływa na rozszerzone naczynka, podczas gdy inne odpowiadają np. za przyspieszenie produkcji kolagenu.
Zabieg w szczególności polecany jest dla osób, których skóra jest szczególnie wrażliwa. Pozostałe wskazania: utrata elastyczności skóry, zmiany skórne (trądzik różowaty), blizny potrądzikowe.
ok. 1 godziny
Fotoodmładzanie laserowe to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg rewitalizujący, który przywraca naturalną zdolność skóry do autonaprawy. Przed zabiegiem fotoodmładzania laserowego konieczna jest konsultacja, w ramach której zostaną dobrane odpowiednie parametry naświetlania. Światło emitowane przez laser umożliwia biostymulację tkanek. Skutkuje to przegrzaniem skóry, które doprowadza do przebudowy i skracania włókien kolagenowych i elastynowych. Mikrouszkodzenia, które wywołuje laser, pobudzają funkcję regeneracyjne skóry. Po zabiegu na twarz nakładamy maskę łagodzącą.
Zabieg fotoodmładzania może być wykonywany przy użyciu lasera emitującego światło o jednej długości fali lub kilku fal o różnej długości. Umożliwia to likwidację wielu efektów fotostarzenia jednocześnie np. jeden zakres fal zamyka naczynka, drugi likwiduje przebarwienia, a trzeci pobudza produkcję kolagenu. Efektem fotoodmładzania laserowego jest poprawa napięcia i jędrności skóry, a w rezultacie odmłodzenie jej wyglądu. Zabieg umożliwia zamykanie nadmiernie rozszerzonych porów, usuwanie przebarwień oraz redukcję rozszerzonych naczyń krwionośnych w przypadku cery naczynkowej.
W celu osiągnięcia najlepszych efektów rekomendujemy poddanie się około 5 zabiegom w okresie od 4 do 6 tygodni. Efekty widoczne będą już po 1 zabiegu.
W trakcie zabiegu fotoodmładzania laserowego może być odczuwalne delikatnie pieczenie skóry. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Uzależnione jest to od rodzaju cery i intensywności światła podczas zabiegu. Rumień twarzy utrzymuje się do kilkunastu minut.
Postępowanie po zabiegu
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Po laserowym fotoodmładzaniu w pierwszych dniach zalecamy ograniczenie makijażu. W tym czasie nie wolno opalać się w solarium, używać sauny, doprowadzać do nadmiernego wysiłku fizycznego, a także używać kosmetyków zawierających w składzie alkohol.
Miejsce poddane zabiegowi powinno być zabezpieczane kremem z wysokim filtrem.
Zabieg polecany jest w szczególności dla osób, które chcą poprawić wygląd skóry. Fotoodmładzanie laserem można traktować jako zabiegi profilaktyczne chroniące przed zbyt szeroko postępującym starzeniem się skóry.
Pozostałe wskazania:
Osoby, które przechodziły zabiegi chirurgi estetycznej w obrębie twarzy lub mają wszczepiony botox, lub inne wypełniacze wymagają szczegółowej konsultacji kwalifikującej do zabiegu.
od 15 minut do 1,5 godziny
Laserowy peeling Black Doll to skuteczny i bezbolesny zabieg polecany w walce z zanieczyszczoną cerą i trądzikiem. Zabieg warto wykonywać kilka razy w roku w zależności od kondycji skóry. Minimalna przerwa między zabiegami wynosi 3 tygodnie. Rekomendujemy wykonanie zabiegów w okresie jesienno-zimowym, kiedy zanieczyszczenie powietrza w Polsce przekracza dopuszczalne normy europejskie.
Peeling węglowy umożliwia dogłębne oczyszczenie skóry, redukcję niedoskonałości, zniwelowanie blizn i przebarwień oraz stymulację naturalnych procesów regeneracji skóry.
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, opuchnięta i napięta. Po 3 dniach od peelingu mogą pojawiać się także delikatne złuszczenia. Warto w tym czasie 2-3 razy dziennie stosować krem nawilżający dobrany przez kosmetologa. Dodatkowo należy pamiętać by stosować kremy z filtrem.
Postępowanie przed i po zabiegu
Przed laserowym peelingiem węglowym należy:
W dniu zabiegu nie można pić alkoholu. Zalecamy, aby przed planowaną wizytą spożywać 1,5-2 litrów wody dziennie w celu odpowiedniego nawodnienia.
Laserowy peeling węglowy wskazany jest w szczególności dla osób, które zmagają się z nawracającym trądzikiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami oraz bliznami.
Pozostałe wskazania:
ok. 1,5 godziny
Mezoterapia igłowa to zabieg, który można przeprowadzać na różnych obszarach ciała. Najczęściej wykonuje się go na twarzy, szyi i dekolcie.
Zabieg polega na wykonywaniu nakłuć na powierzchownej warstwie skóry za pomocą cienkiej igły. Do komórek wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany preparat zawierający np. kwas hialuronowy, połączenie kwasu hialuronowego z koktajlem witaminowym, solami nieorganicznymi, kofeiną czy śladowymi pierwiastkami. Nakłucie jest mało bolesne, jednakże ok. 30 min przed planowanym zabiegiem osoby wrażliwe mogą skorzystać dodatkowo ze znieczulenia miejscowego specjalnym kremem. Po zabiegu skóra jest zabezpieczona odpowiednim kremem ochronnym z filtrem.
W efekcie mezoterapii igłowej skóra staje się widocznie jędrniejsza, wygładzona i dotleniona. Zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu. Największą skuteczność zapewnia przeprowadzenie serii zabiegów mezoterapii igłowej. Ich częstotliwość powinna być dostosowana do kondycji skóry i zamierzonego efektu.
Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być lekkie zaczerwienienia, siniaki, które znikają po kilku dniach.
Postępowanie przed i po zabiegu
Przed zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium i sauny.
Po zabiegu przez kilka dni należy unikać opalania obszaru zabiegowego oraz stosować preparaty ochronne z filtrem. Dodatkowo warto realizować standardową pielęgnację polegającą na nawilżeniu.
Zabiegu nie stosuje się u osób z alergiami na składniki wstrzykiwanego preparatu. Nie powinno się również przeprowadzać zabiegu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Pozostałe przeciwwskazania: opryszczka, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, stosowanie leków przeciwkrzepliwych.
od 30 minut do 1 godziny
Mezoterapia mikroigłowa DermaPen to zabieg, który wykorzystuje naturalne mechanizmy regeneracji i odnowy organizmu. Umożliwia poprawę wyglądu cery, zmniejszenie widoczności blizn i drobnych zmarszczek. Po zabiegu cera jest odżywiona, gładka i rozświetlona.
Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest przy użyciu precyzyjnego aparatu do zabiegów odnowy skory DermaPen. To aparat, który wykorzystuje mikromechanikę. Wykonuje w skórze kilka tysięcy mikrokanalików podczas każdej sekundy zabiegu, a w następstwie inicjuje jej odbudowę. Mezoterapia mikroigłowa wykorzystywana jest w celu leczenia przebarwień, blizn (potrądzikowych, po zabiegach chirurgicznych) oraz odnowy skóry.
Podczas mezoterapii mikroigłowej DermaPen może być odczuwane delikatne szczypanie, pieczenie i kłucie. U osób wrażliwych na ból można zastosować znieczulenie kremem. Po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej zabezpieczamy miejsce zabiegowe regenerującym preparatem ochronnym. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Następnie mogą pojawiać się strupki, które odpadną po kilku dniach. Nie należy ich zdrapywać.
Przygotowanie i zalecenia po zabiegu
Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z głębokich peelingów i mikrodermabrazji oraz stosowania preparatów izotretynoiny, retinolu i innych pochodnych witaminy A.
Pełna rekonwalescencja po zabiegu trwa ok. 7 dni. Do aktywności zawodowej można wrócić zazwyczaj już po 2 dniach. Zalecamy rezygnację z makijażu na dobę po zabiegu. Przez 7 dni rekomendujemy unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, sauny, gorących kąpieli i alkoholu. Po mezoterapii mikroigłowej warto przez tydzień stosować preparaty ochronne wspierające regenerację np. Cicalfate, Zinalfat, Cicaplast. Fotoprotekcja SPF 50 konieczna jest przez miesiąc po zabiegu.
ok. 1 godziny
Makijaż permanentny (inaczej makijaż trwały lub mikropigmentacja) polega na wprowadzaniu pod skórę pigmentów, które implementują się do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka (ok. 0,3-0,5 mm). Makijaż permanentny utrzymuje się zazwyczaj od 1,5 do 2 lat. Jego trwałość zależy od wielu czynników takich jak: typ i kondycja skóry, jakość barwników, głębokość wprowadzenia pigmentu, indywidualna reakcja układu odpornościowego, właściwa pielęgnacja po zabiegu czy systematyczne uzupełnianie barwnika.
Zabieg makijażu permanentnego składa się z 3 etapów.
Etap 1: konsultacja
Podczas konsultacji przeprowadzamy wywiad, który umożliwia wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do makijażu permanentnego. Specjalista wykonuje próbny rysunek wykonany klasycznymi kosmetykami.
Etap 2: wprowadzenie barwnika
Barwnik wprowadzany jest pod skórę podczas znieczulenia za pomocą cieniutkiej i jednorazowej igły.
Stosujemy wyłącznie atestowane barwniki spełniające normy europejskie:
Zabieg trwa od 1 do 3 h. Czas zabiegu zależny jest od skali trudności rysunku i indywidualnych preferencji.
Etap 3: korekta makijażu
Po około 2 dniach od zabiegu skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupami. Gdy strupy zaczną całkowicie zanikać (zazwyczaj po ok. 4 tygodniach), wykonuje się korektę makijażu permanentnego.
Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 120 minut.
Celem tego etapu jest dopigmentowanie ewentualnych ubytków, dzięki czemu efekt jest dokładny i naturalny.
Aby zachować intensywność koloru, makijaż należy uzupełniać barwnikiem raz do roku.
Zalecenia po zabiegu
Po wykonaniu makijażu permanentnego przez kilka dni należy stosować krem, który zapobiega infekcjom i wspomaga gojenie. Rekomendujemy tłuste kremy z witaminę E, pantenolem, alantoiną itp.
Po zabiegu nie należy zrywać strupków, używać mydła, korzystać z sauny, solarium ani basenu (przynajmniej kilka dni), opalać się (co najmniej 6 tygodni).
Zabieg wskazany jest dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich brwi i ust.
od 30 minut do 3 godzin
Modelowanie ust to małoinwazyjny i bezpieczny zabieg, który umożliwia osiągnięcie wymarzonego kształtu i objętości ust. Celem zabiegu jest przywrócenie i nadanie ustom objętości, głębokiego nawilżenia, a co za tym idzie efektu odmłodzenia.
Modelowanie ust polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w wybrane miejsce np. usta i ich okolicę. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja, na podstawie której dobrana zostanie optymalna dawka preparatu. Po iniekcji rozmasowuje się usta, aby substancja mogła regularnie się rozprowadzić.
Zabieg modelowania ust realizowany jest przy miejscowym znieczuleniu (często przy użyciu kremu znieczulającego). Efekt zabiegu widoczny jest po 14 dniach, gdy usta nie noszą już śladów zabiegu (małe krwiaki, opuchlizna). Osiągnięte efekty są kwestią indywidualną zależną m.in. od trybu życia oraz rodzaju używanego preparatu. Zazwyczaj nowy kształt ust utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.
Podczas pierwszego zabiegu zalecamy użycie lekkiego preparatu. Efekt w tym przypadku będzie widoczny przez krótszy czas, ale można dzięki temu uniknąć ewentualnych problemów z odczynami po zabiegu. W przypadku wąskich ust istnieje konieczność stopniowego modelowania ust podczas kilku zabiegów.
od 30 minut do 1 godziny
Lipoliza iniekcyjna to małoinwazyjny zabieg, którego celem jest likwidacja tzw. drugiego podbródka. Podczas zabiegu tkanka tłuszczowa jest likwidowana za pomocą zastrzyków z substancjami, które prowadzą do rozpuszczenia komórek tłuszczowych. W miejscach poddanych zastrzykom powstaje kontrolowany i zamierzony stan zapalny tkanki tłuszczowej. Tłuszcze uwalniające się z komórek trafiają do krwi i są transportowane do wątroby, gdzie zostają poddane rozkładowi, a następnie są wydalane z organizmu.
Po zabiegu może pojawić się lekkie zasinienie po nakłuciu igłą oraz obrzęk i zaczerwienienie. Miejsce zabiegowe może stać się bardziej wrażliwe na ucisk i dotyk. Może być również odczuwalny delikatny ból lub świąd skóry. Reakcja utrzymuje się do kilku dni i stopniowo ustaje. Aby złagodzić skutki uboczne, można zastosować środki przeciwbólowe i leki antyhistaminowe.
W celu osiągnięcia zamierzonych rezultatów zalecamy wykonanie serii 3-6 zabiegów powtarzanych co 4 tygodnie.
Zabieg skierowany jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn chcących poprawić swój wygląd. To rozwiązanie dedykowane przede wszystkim dla osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej.
ok. 30 minut
Karboksyterpia to małoinwazyjny zabieg poprawiający wygląd i kondycję skóry. To skuteczna metoda likwidacji obrzęków.
Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnym i podskórnym wprowadzeniu medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Kiedy dwutlenek węgla zaczyna się rozchodzić w tkankach, dochodzi do rozszerzania naczyń krwionośnych. W efekcie zwiększa się przepływ krwi razem ze składnikami odżywczymi, co umożliwia poprawę mikrokrążenia, silne dotlenienie skory i odnowę komórek. Karboksyterapia umożliwia eliminację obrzęków oraz uzyskanie efektu odmłodzenia.
Organizm podczas zabiegu reaguje kontrolowanym stanem zapalnym, który stymuluje produkcję kolagenu.
Zabieg wykonuje się przeważnie w seriach 5-10 zabiegów co 14-21 dni w zależności od indywidualnych predyspozycji oraz zamierzonego efektu. Karboksyterapia może być przeprowadzona jako samodzielny zabieg lub uzupełnienie innych zabiegów kosmetycznych i terapii medycznych.
od 15 minut do 1 godziny
Aquametiq hydra prime to bezbolesny, nieinwazyjny zabieg oczyszczający i regenerujący. Polega na wprowadzeniu pod skórę cząsteczek wodoru przy pomocy strumienia wody pod zwiększonym ciśnieniem. Pierwiastek wodoru dzięki swoim niewielkim rozmiarom skutecznie wnika do głębszych warstw naskórka w celu neutralizacji wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia skóry.
Zabieg składa się z 8 etapów. Procedura dostosowywana jest do potrzeb każdego klienta.
Etap 1: dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry.
Etap 2: oczyszczanie twarzy przy pomocy wody osmotycznej z wodorem.
Etap 3: wzmocnienie i zwiększenie efektu oczyszczania poprzez aktywne koncentraty zabiegowe dobrane do potrzeb skóry pacjenta.
Etap 4: rozpylenie na skórę indywidualnie dobranej ampułki.
Etap 5: działanie mikroprądami jonowymi, które umożliwiają wprowadzenie aktywnych składników ampułek i maski do głębokich warstw skóry. Umożliwia to lepsze wchłanianie substancji. Mikroprądy stymulują szybszą produkcję kolagenu i elastyny.
Etap 6: nałożenie na twarz aktywnej maski kremowej przy wykorzystaniu specjalnej głowicy z naturalnym szlachetnym kamieniem jadeitu rozgrzanym do 55 °C. Masaż umożliwia dalszą stymulację kolagenu i elastyny do szybszej regeneracji.
Etap 7: uwolnienie jonu i schładzanie obszaru zabiegowego do temperatury od -1 do -3°C.
Głowica w tym etapie wzbogacona jest o niebieskie światło led, które posiada właściwości przeciwbakteryjne.
Etap 8: zakończenie zabiegu odpowiednio dobranym kremem.
Po zabiegu skóra jest dogłębnie oczyszczona i odżywiona.
Oczyszczanie wodorowe umożliwia również:
Efekty zabiegu widoczne są natychmiast. Rekomendujemy wykonanie oczyszczania wodorowego w seriach 3-8 zabiegów co 14-30 dni.
Oczyszczanie wodorowe to zabieg, który sprawdzi się dla każdego. Polecamy go osobom, które potrzebują głębokiego oczyszczenia skóry, w szczególności z cerą bardzo wrażliwą, naczynkową czy skłonną do nadmiernego wydzielania sebum.
Pozostałe wskazania do zabiegu:
ok. 1,5 godziny
Zabieg BioOxy Infusion to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg odmładzający i regenerujący skórę. Infuzja tlenowa, czyli wtłaczanie tlenu pod ciśnieniem to alternatywa dla inwazyjnych zabiegów z użyciem toksyny botulinowej lub mezoterapii.
Opcje zabiegów Bio Oxy Infusion:
Podczas zabiegu na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu wtłacza się indywidualnie dobraną ampułkę za pomocą urządzenia z hiperbarycznym tlenem. Zabieg odżywia skórę poprzez wtłoczenie do jej warstw tlenu, witamin oraz kwasu hialuronowego. Efekty widoczne są niemal od razu. Z tego względu infuzja tlenowa polecana jest przed tzw. wielkim wyjściem, kiedy chcemy natychmiast poprawić stan naszej skóry.
Efekt jednorazowego zabiegu utrzymuje się przez ok. 2 tygodnie. Aby cieszyć się efektem dłużej, polecamy wykonanie serii 5 zabiegów w odstępach tygodniowych.
Zabieg BioOxy Infusion wskazany jest dla każdej osoby, która chce poprawić stan swojej skóry.
U osób młodych infuzja tlenowa stosowana jest często zapobiegawczo przed przedwczesnym starzeniem się skóry, utratą wody i spadkiem napięcia skóry.
Zabieg szczególnie polecany jest dla osób, które borykają się z przebarwieniami skóry, oznakami zmęczenia, szarym kolorytem skóry, zwiotczeniem skóry oraz trądzikiem różowatym.
ok. 1,5 godziny
Resurfacing twarzy to ciekawa alternatywa botoksu i liftingu twarzy. To zabieg w pełni bezpieczny i małoinwazyjny. Polega na usuwaniu wierzchniej warstwy skóry za pomocą lasera-IQ, który emituje wiele mikroskopijnych wiązek. Mają one wpływ na skórę poprzez efekt termiczny. W miejscach, do których dociera wiązka lasera, dochodzi do odparowania naskórka i części skóry właściwej. W efekcie, czego tworzą się mikrokolumny uszkodzeń, pomiędzy którymi skóra pozostaje nieuszkodzona, a to znacząco wpływa na proces rekonwalescencji i stymulację produkcji elastyny i kolagenu. Po wykonaniu zabiegu skóra często jest zaczerwieniona i obrzęknięta, następnie mogą pojawić się małe strupki.
Laserowy resurfacing twarzy umożliwia poprawę elastyczności skóry, zmianę jej kolorytu, redukcję zmarszczek i przebarwień oraz zmniejszenie widoczności blizn i bruzd.
Przygotowanie i postępowanie po zabiegu
Do zabiegu resurfacingu twarzy należy się odpowiednio przygotować. Na miesiąc przed zabiegiem należy:
Ponadto na tydzień przed zabiegiem powinno się unikać preparatów z dziurawcem i nagietkiem.
Rekonwalescencja po resurfacingu twarzy trwa około 2 dni. Jednak przez tydzień po zabiegu należy unikać czynności, które przyczyniają się do przegrzania i przekrwienia skóry np. wysiłek fizyczny, gorąca kąpiel, alkohol. Makijaż można wykonać najwcześniej po upływie doby od zabiegu.
Zabieg polecany jest dla każdego, kto boryka się z naturalnym procesem starzenia się skóry. To rozwiązanie szczególnie polecane dla osób z widocznymi zmarszczkami, bliznami potrądzikowymi i pourazowymi, przebarwieniami, bruzdami. Resurfacing twarzy to zabieg rekomendowany również przy zwiotczeniu skóry lub jej nieregularnej strukturze.
od 15 minut do 50 minut
Hi’FUsion Aquadermie to bezinwazyjny zabieg liftingujący i modelujący. Najczęściej wykonuje się go na skórze twarzy, podbródka i szyi. Podczas zabiegu wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa działa poprzez selektywne i precyzyjne podgrzanie tkanki skórnej. Wibracje fal dźwiękowych umożliwiają zwiększenie aktywności komórek skóry, czyli ich regenerację oraz wytwarzanie kolagenu.
W przypadku liftingu skóry fale ultradźwiękowe działają na głębokości powięzi mięśniowej SMAS, natomiast w zabiegach modelujących ultradźwięki docierają głębiej, umożliwiając redukcję zbędnych komórek tłuszczowych, które są następnie usuwane w naturalnym procesie metabolicznym.
Zabieg Hi’FUsion Aquadermie to gwarancja naturalnego i długotrwałego efektu utrzymującego się nawet do 2 lat od zabiegu!
HIFu umożliwia osiągnięcie takich efektów, jak:
Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Można powrócić do codziennych zajęć już następnego dnia.
Możliwe skutki uboczne to rumień i niewielki obrzęk, który ustępuje po 1-2 dniach.
Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek, podwójnego podbródka lub chcą przywrócić jędrność i napięcie skóry twarzy.
ok. 1 godziny
Podczas zabiegu wykorzystuje się energię fal radiowych, które przenikają w głębokie warstwy skóry prowadząc do mocnego podgrzania tkanek. Pod wpływem temperatury spalana jest tkanka tłuszczowa, a komórki skóry pobudzane są do produkcji i regeneracji kolagenu, w konsekwencji czego otrzymujemy jędrną i zagęszczoną skórę . Dodatkowo zabieg hamuje procesy starzenia się skóry, dlatego idealnie sprawdza się u skór wiotkich z oznakami starzenia.
INNARI to pierwsze takie urządzenie na świecie w technologii HTP, które wykorzystuje siłę działania podobną, bezpieczniejszą i bardziej skuteczną niż technologia HIFU, działając na podobnych głębokościach. Po raz pierwszy w sposób nieinwazyjny możemy wnikać, aż na głębokość 4 mm bez konieczności wykonywania mikro nakłuć czy nakłuć klasycznych. Dając takie same efekty jak w przypadku nici PDO, z natychmiastowym efektem utrzymującym się nawet do 3 lat po serii zabiegów.
Działanie technologii HTP stymuluje regenerację włókien kolagenowych i remodeluje ich strukturę w trzech warstwach. Włókna kolagenowe stają się krótsze, odnowione oraz zyskują lepszą sprężystość, co sprzyja ich przebudowie. Skóra staje się bardziej napięta i jędrna. W sposób znaczący zmniejszają się zmarszczki i wiotkość skóry. Pod wpływem wytworzonego ciepła włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, naczynia krwionośne rozszerzają się, dzięki czemu tkanki są dotlenione i gotowe do przebudowy.
Innari umożliwia osiągnięcie takich efektów, jak:
Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Można powrócić do codziennych zajęć już następnego dnia.
Możliwe skutki uboczne to rumień i niewielki obrzęk, który ustępuje po 1-2 dniach.
Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą uzyskać efekt odmłodzenia. Chą pozbyć się zmarszczek, zniwelować opadające policzki lub przywrócić jędrność i napięcie skóry twarzy.
od 30 minut do 2,5 godziny
Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie dwóch zabiegów — mezoterapii mikroigłowej oraz radiofrekwencji.
Zabieg polega na nakłuciu skóry cienkimi igłami (o grubości od 0,5 do 3,5 mm) oraz emisji fali radiowej, która nagrzewa tkankę wokół nich. Mikronakłucia w kontrolowany sposób pobudzają skórę, co stymuluje procesy naprawcze, które poprawiają wygląd i kondycję skóry. Natomiast fale radiowe, które podgrzewają temperaturę wewnątrz tkankową, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Energia cieplna podczas zabiegu rozprowadzana jest w skórze właściwej na głębokości odpowiadającej długością igieł. W niewielkim stopniu oddziałuje ona na naskórek.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest obarczony niewielkim ryzykiem skutków ubocznych, ponieważ cała energia rozchodzi się wewnątrz skóry właściwej, działając na włókna kolagenowe. Podczas zabiegu istotną rolę odgrywa funkcja VACUM. To głowica, która lekko zasysa fałd skóry, dzięki czemu umożliwia precyzyjne dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz gwarantuje równomierne nakłuwanie.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej umożliwia:
Efekty zabiegu są długotrwałe. Liczba potrzebnych zabiegów ustalana jest indywidualnie na podstawie diagnozy, kondycji skóry oraz rodzaju problemu. Zazwyczaj rekomendujemy serię 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępie jednego miesiąca.
Przygotowanie i postępowanie po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej
W dniu zabiegu należy wymienić ręcznik i poszewkę na poduszkę na czyste i świeże.
Po zabiegu zaleca się przez 2-3 dni nie stosować kosmetyków drażniących skórę. Warto natomiast używać kosmetyki z witaminą C i filtrami UV. Ważna jest również suplementacja witaminy C, która przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Przez okres około 4 tygodni po zabiegu nie należy wykonywać zabiegów złuszczających oraz zabiegów z zakresu chirurgii i medycyny estetycznej.
Zabieg dedykowany jest osobom, które chcą:
ok. 1,5 godziny
Wiesz, jakie rezultaty chcesz osiągnąć, ale nie jesteś pewna, który zabieg jest dla Ciebie? Zadzwoń do nas – podpowiemy Ci, co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze!
Divine Body
Studio Kosmetologii i Dietetyki
Tadeusza Kościuszki 22
89-600 Chojnice